7 ознак, що людина страждає від заниженої самооцінки

Ця стаття дозволить вам перевірити рівень своєї самооцінки – чи не занадто вона низька?

Перед вами 7 явних маркерів невпевненості в собі, проаналізуйте свій спосіб життя і перевірте, чи не відповідаєте ви будь-яким з них.

1. Нездатність сказати ні.

Навіть якщо у вас немає ні часу, ні сил, ні бажання виконати прохання. Чим більші незручності ви готові терпіти, аби не відмовляти прохачеві, тим нижче ваша самооцінка. Ви не повинні відчувати почуття провини за те, що відмовляєтеся від чужих інтересів на користь своїх.

2. Порівняння себе з іншими

Як в свою сторону, так і навпаки – це симптом дефіциту любові до себе. Необгрунтована конкуренція з тими, хто навіть не підозрює, що бере участь в гонці, – невичерпне джерело стресу, адже не можна в усьому бути краще за всіх!

7 признаков, что человек страдает от заниженной самооценки

Така практика привносить в життя багато занепокоєння: паніка при вході в новий колектив; напруга від присутності на вечірці, адже там вам необхідно бути краще за всіх, не зганьбитися; хтось навіть починає сприймати будь-який сміх за спиною на свій рахунок.

Все це-наслідки того, що людина сама оцінює людей, порівнюючи їх з собою, і думка про те, що всі чинять так само, не дає йому розслабитися.

3. Заздрість і відсутність власних бажань

Обидва ці якості-сторони однієї медалі. Людина може відректися від власних бажань з метою» служіння ” комусь (див.пункт 1), а може забути про своє життя, бажаючи володіти тим, що є У інших.

У будь-якому випадку спрямованість зовні ніколи не дасть почути внутрішній голос, що говорить про особисті бажання, адже вона моментально робить чиїсь бажання і досягнення важливіше ваших.

4. Невміння приймати подарунки і компліменти

Дискомфорт, збентеження, сором і відчуття, що ви тепер в боргу перед людиною, який сказав або зробив вам щось приємне,-явна ознака проблем з самооцінкою.

Завжди пам’ятайте-коли ви відмовляєтеся від подарунків і допомоги, а у відповідь на комплімент тут же починаєте сперечатися і пояснювати, чому ви гірше, ніж про вас зараз відгукуються, ви завдаєте шкоди не тільки собі, але і людині, яка прагне порадувати вас.

Він відчуває себе нерозумно, йому прикро, що його добрий порив виявився не потрібен, і він робить висновок, що даремно проявив участь. Ви ж не хочете скоротити кількість добрих справ у світі своїм невмінням приймати їх, правда?

5. Повна невпевненість у своїх силах

Це незмінно проявляється в передбаченні своїх невдач, постійних відмовах від участі в конкурсах і змаганнях і заниженні власних здібностей. Так ви безжально душите свій потенціал і вбиваєте безліч талантів, втрачаючи можливість розкрити в собі дар і отримати від оточуючих позитивний відгук, що дає сили на подальший розвиток.

6. Самокритика на межі самоненависті

Йдеться про ті випадки, коли людина жахливими словами характеризує свою зовнішність, розум, професійні якості і життєві навички. І це навіть не спроба напроситися на комплімент, а справжня розправа над самим собою. Таке прагнення жорстоко покарати себе межує з мазохізмом, і якщо ви щиро любите себе, то ніколи не вдасться до таких знущань.

7. Страх критики

Якщо комусь роблять зауваження або критикують з будь-якого приводу, то ставлення до слів несхвалення буде вкрай болючим. Такій людині можна зробити сотню компліментів, але одне колюче слово від недоброзичливця надовго позбавить його спокою і сну.

І думати він буде, що правий виключно критик, а не безліч захоплених коментаторів. Щоб надалі уникнути негативних висловлювань, така людина віддасть перевагу зовсім нічого не робити і не стикатися зі своїми слабкими сторонами, заблокувавши тим самим свій розвиток.

Навіть якщо ви зловили себе на відповідності будь-яким пунктам, не варто засмучуватися і ставити на собі хрест. Все в ваших руках, шансів немає лише у того, хто нічого не робить!

Кожен день радуйте себе чимось приємним, повертаючи в скарбничку вкрадені щасливі роки, і ви неодмінно помітите, як змінюється в кращу сторону якість Вашого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post 7 речей, які видають жінку з хорошим смаком
Next post Чоловічі імена, власники яких захищені від пристріту