Чому помідори не червоніють в теплиці: що робити

Кожен господар хоче, щоб його урожай був багатим і красивим. Однак іноді можуть виникати труднощі.

Наприклад, вирощування помідорів в теплиці не дає гарантію, що плоди будуть соковитими і яскравими. Однак фахівці запевняють, що процес дозрівання можна прискорити, а овочі «вилікувати».

Щоб зрозуміти, чому саме томати не червоніють, потрібно для початку зрозуміти, в чому полягає процес дозрівання помідорів.

Як відомо, сам розвиток проходить в кілька етапів: відразу після зав’язі овоч досить швидко ростуть і збільшуються в обсязі, а наступні тижні вони наливаються соком і поступово червоніють.

Почему помидоры не краснеют в теплице: что делать

Якщо терміни підійшли, але плід все ще не став насиченого червоного кольору, то необхідно розглянути всі моменти, пов’язані з процесом дозрівання.

Для того, щоб плід в тепличних умовах розвивався нормально, слід дотримуватися деяких правил.

Температура повинна бути межах 20-30 градусів, інакше відбудеться порушення синтезу лікопіну. Це позначиться на дозріванні плодів і їх кольорі – вони будуть помаранчевими.

У теплиці потрібно підтримувати сприятливий клімат з певним рівнем вологості. Підкреслимо, що ці овочі не люблять високу вологість, а також негативно ставляться до різких перепадів температури.

Помітити, що рослина страждає через це просто. Жовто-зелена окантовка біля плодоніжки підкаже про це.

Також варто пам’ятати, що помідори можуть перестати червоніти через надмірну загущенности кущів. Близьке розташування рослин стає причиною поганого дозрівання плодів.

Відзначимо, що швидше за все червоніють томати на верхніх гілках, а ось помідори внизу довгий час залишаються зеленими. Тому досвідчені господарі рекомендують висаджувати кущі слід на відстані не менше 35 сантиметрів один від одного.

Особливу увагу потрібно приділити підгодівлі.

Якщо переборщити з азотними добривами, то дозрівання продовжується на невизначений термін. При цьому листя на кущах поміняють свій колір. Аналогічна ситуація станеться і при нестачі добрив калійних. У таких випадках томати не здатні сформуватися в потрібний термін.

Для того, щоб томат правильно дозрівав слід пам’ятати про ці прості правила. Також можна прискорити цей процес.

Як рекомендують досвідчені городники, потрібно періодично провітрювати теплицю вранці або в жаркий період. Закривати її потрібно після того, коли весь конденсат висохне.

Також потрібно розгорнути плодоносні гілки до світла, якщо рослинам його не вистачає. Рекомендується підгодовувати рослини йодом, а пасинки і зайві листочки без плодів варто видалити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Previous post Якщо чоловік робить 10 речей у відносинах, то жінці потрібно розлучатися
Next post Які рослини можна висаджувати навіть на неродючому грунті: названі кращі варіанти