Як правильно вибрати слуховий апарат?

Вибір слухового апарату – це індивідуальний процес, який залежить від багатьох факторів, таких як тип та ступінь втрати слуху, стиль життя, бажання та потреби користувача.

Ось кілька порад, які можуть допомогти вам вибрати слуховий апарат:

  1. Порадьтеся з лікарем-отоларингологом (ЛОР-лікарем) або аудіологом, щоб дізнатися про ступінь втрати слуху та тип слухової дефіцитності. Це допоможе вам вибрати слуховий апарат, який відповідає вашим потребам.
  2. Під час вибору слухового апарату зверніть увагу на розмір та форму, оскільки це може вплинути на комфорт під час носіння.

Які бувають слухові апарати?

Аналогові слухові апарати

Аналогові слухові апарати або «підсилювачі звуку» працюють за простим принципом: мікрофон вловлює звук, ресивер посилює його та передає користувачеві у вухо. Тобто пристрій посилює абсолютно всі звуки, які може вловити. Найчастіше таке пристосування не здатне виконати головну функцію слухового апарату – покращити розбірливість мови. На сьогоднішній день цей вид пристроїв вважається застарілим, тому він впав у ціні, і різні телемагазини продають «підсилювачі звуку» буквально за копійки. Фахівці рекомендують з обережністю ставитись до подібних пропозицій: крім того, що аналоговий слуховий апарат – це малоефективний помічник у слухопротезуванні, ще й ринок переповнений підробками.

Цифрові слухові апарати

Цифрові слухові апарати відрізняються від аналогових, як сучасний плазмовий телевізор відрізняється від чорно-білого лампового. Це мініатюрний комп’ютер, здатний проводити десятки тисяч операцій на секунду – перш ніж потрапити до користувача, він проходить багатоступінчасту цифрову обробку. Звук надходить у мікрофон, потім передається в підсилювач, де і відбувається вся магія обробки: комп’ютер виділяє саме ті звуки, які не чути користувачеві, очищує звук від сторонніх шумів і перетворює його на цифровий сигнал, щоб відправити його в ресивер і після цього – в вухо користувачеві. Таким чином, людина отримує лише ті звуки, які йому потрібні у найбільш комфортному вигляді.

Різні моделі слухових апаратів обробляють звук по-різному, залежно від комплектації, доступних функцій та кількості каналів. Кількість каналів – це показник, від якого залежить кількість операцій, які одночасно зможе виконувати ваш пристрій: наприклад, посилювати мову та приглушувати шум вітру, утримуючи при цьому звук оточення на нормальній гучності.

Цифровий пристрій може приглушити гучні звуки та посилити тихі звуки. Від наявності спрямованих мікрофонів залежить, чи зможе апарат вловлювати звуки і спереду, і ззаду або лише з одного боку.

Сучасні цифрові слухові апарати – розумні пристрої, вони здатні запам’ятати акустичні ситуації, в яких знаходиться користувач і автоматично перемикатися між ними: включати придушення шуму вітру на вулиці і вимикати його вдома перед телевізором, звільняючи канали спеціальної програми перегляду ТБ. Також апарати вміють синхронізуватися зі смартфонами, що відкриває додаткові функції керування пристроєм та нові можливості у використанні, наприклад, як блютуз-гарнітуру.

Отже, ми розібралися, чим відрізняється цифровий слуховий апарат від аналогового, тепер настав час з’ясувати, які типи носіння бувають у слухових апаратів?

Типи носіння слухових апаратів

У вирішенні цього питання слід покладатися на свого фахівця зі слуху, він має всі необхідні знання, щоб допомогти вам вибрати пристрій, який максимально відповідатиме всім вашим вимогам. Але пам’ятайте одну дуже важливу річ: при виборі типу носіння апарата на першому місці має стояти якість слуху, а потім – естетичні характеристики.

  • Слухові апарати завушного типу носіння. Корпус такого пристрою кріпиться за вухом, а до слухового каналу направляється силіконова трубочка, що закінчується вушним вкладишем. Завушний слуховий апарат має великий запас міцності, простий у користуванні і підходить людям навіть із найглибшим зниженням слуху.
  • Внутрішньовушні слухові апарати розміщуються у слуховому каналі та вушній раковині. Такий апарат менш помітний оточуючим, але має обмежену потужність та функціональність – корпус пристрою дуже малий, щоб умістити в нього багато елементів.
  • Внутрішньоканальні слухові апарати – непомітні пристрої, які повністю ховаються всередині слухового каналу і зовсім не видно навколишнім. Корпус такого пристрою ще менший, ніж у внутрішньовушного, отже, і функцій він може виконувати менше.

Корпуси внутрішньовушних та внутрішньоканальних пристроїв виготовляються по індивідуальному зліпку вашого вуха за допомогою технології 3D-друку. Корпус завушного апарату готовий до використання відразу, проте експерти рекомендують виготовити індивідуальну вушну вкладку для найкращого прилягання до вуха.

Який слуховий апарат краще вибрати?

Отже, ми вже визначилися із принципом роботи слухового апарату та типом носіння, але це ще не все. Ми також повинні знати, яка потужність апарата необхідна, щоб компенсувати саме вашу втрату слуху, адже у кожної людини цей процес відбувається по-різному. Проте приглухуватість має ступеня загальні всім.

  1. I ступінь приглухуватості – легка втрата слуху до 40 дБ. При такій втраті у людини виникають проблеми з тихою мовою або пошепки, а також зі сприйняттям звуку в шумній обстановці і при розмові з кількома співрозмовниками одночасно. Для корекції підійде апарат малої потужності.
  2. II ступінь приглухуватості – легка та помірна втрата слуху – від 40 до 55 дБ. Людина починає погано розбирати мову навіть у тихій обстановці, великі проблеми виникають із розумінням мови при фонових шумах. Підійде апарат середньої потужності.
  3. III ступінь приглухуватості – середня втрата слуху – від 55 до 70 дБ. Шепітна мова не сприймається, а розмовна чується лише з близької відстані (до 3 м), відносно добре чуються лише гучні звуки: крики, автомобільний сигнал. Для корекції підійдуть апарати середньої та високої потужності.
  4. IV ступінь приглухуватості – глибока втрата слуху – від 71 до 90 дБ. Людина чує промову, тільки якщо співрозмовник перебуває не більше, ніж за метр від неї, але розбирає не всі слова. Чи не чує гучних звуків. Необхідні апарати високої потужності або надпотужні пристрої.

Точний ступінь втрати слуху може визначити лише спеціаліст, який має спеціальні знання, за допомогою спеціалізованого аудіометричного обладнання. Експерт проведе діагностику та за її підсумками допоможе підібрати пристрій необхідної потужності. Також, маючи на руках аудіограму – результат обстеження, фахівець зможе налаштувати цифрові слухові апарати.

Один чи два слухові апарати?

Якщо у людини знижений слух на обох вухах, чи достатньо одного слухового апарату? Фахівці рекомендують протезувати обидва вуха для максимально комфортного сприйняття звуків. Однак трапляються випадки, коли можна обійтися і одним пристроєм. Перед ухваленням рішення про покупку обов’язково проконсультуйтеся з експертом.

Підбір та налаштування слухових апаратів у РеОтон

В 1993 році була заснована компанія РеОтон з метою надання європейського рівня допомоги людям з проблемами слуху реотон єдина компанія в україні яка спеціалізується на наданні допомоги людям з проблемами слуху та є частиною великого зарубіжного холдингу що виробляє слухові апарати Widex (Данія)

Widex: гарантія бездоганної якості

Слуховий апарат Widex демонструє стабільно високу якість. Він характеризується природним і чітким звучанням і має велику кількість інших переваг. Серед них:

  • передача звуків з максимально високою чіткістю: вони здаються багатшими та природнішими;
  • використання унікальних технологій у виробництві: так, слуховий апарат серії Clear має функцію передачі звуку бездротовим способом, що забезпечує безперервну синхронізацію двох пристроїв при бінауральному слухопротезуванні;
  • універсальність: слухові апарати можуть адаптуватися під потреби та бюджет користувача (серія Menu);
  • наявність революційної програми Zen, яка здатна маскувати шум у вухах (серія Mind);
  • висока потужність та здатність слухового апарату працювати від одного елемента живлення протягом трьох тижнів (серія Super).

Серії слухових апаратів Widex представлені моделями, які мають різну вартість і функціональність. Саме тому підібрати пристрій відповідно до індивідуальних особливостей будь-якого пацієнта не складе труднощів. Допомогу у підборі слухового апарату Widex вам нададуть досвідчені лікарі. Записатися на прийом слід заздалегідь, використовуючи контакти, вказані на сайті деталі за посиланням reoton.com.ua/buy

Якщо ви хочете знову здобути впевненість у собі, почути промову навколо вас, відкрити для себе світ прослуховування музики, вибирайте слухові апарати Widex. Фахівці центру «РеОтон» допоможуть вам вибрати відповідний пристрій, проведуть діагностику слуху та дадуть багато корисних рекомендацій. 

Previous post Какую медогонку купить? 
Next post Коптильня — як спосіб створити нові кулінарні шедеври