Топ порад щодо вибору ноутбука
Вибір ноутбука – непроста та дуже відповідальна справа. Перед тим, як вибрати хороший ноутбук на сайті openshop.ua, необхідно чітко визначити, для яких цілей він буде використовуватися. Це допоможе скласти перелік характеристик, які має мати пристрій. Більшість виробників пропонують вже готові зборки, і покупцям треба лише підібрати найбільш вдалий варіант.

Які параметри треба враховувати під час вибору ноутбука
Параметри | Опис |
Розмір екрану | Оптимальний варіант – екран із діагоналлю 15,6 дюймів. Також можна звернути увагу на моделі з діагоналлю екрану 17,3 дюймів, вони добре підходять, якщо в основному працюєте стаціонарно. Для частих поїздок краще вибрати ультрабук із екраном 13-14 дюймів. |
Роздільна здатність екрану | Найкраще рішення – Full HD (1920 × 1080). Менша роздільна здатність допустима лише в тому випадку, якщо купується бюджетний ноутбук з базовими параметрами. Вищі дозволи – 2K або 4K на наш погляд зайві, а також вони мають проблеми з масштабуванням Windows у додатках. |
Тип матриці | Найбільш поширені матриці у сучасних ноутбуках – TN+Film та IPS. Матриця TN+Film характеризується невисокою вартістю, але екран ноутбука не матиме хороших кутів огляду. Матриця IPS має чудову передачу кольорів і забезпечує хороші кути огляду. При виборі ігрових моделей варто розглядати варіанти із частотою розгорнення екрану 120-144 Гц. Такі матриці виводять плавнішу картинку і менше навантажують очі. |
Процесор | Від процесора залежить продуктивність пристрою, енергоефективність, швидкість роботи та ряд інших параметрів. Для офісних завдань буде достатньо процесорів Intel Celeron, Intel Pentium, Intel Core i3, або AMD Athlon, AMD Ryzen 3. Для ресурсніших робочих завдань – Intel Core i5, i7, i9 або AMD Ryzen 5, 7, 9 (залежно від складності завдань та ваших коштів). Для ігрових ноутбуків процесори від Intel core i5, AMD Ryzen 5 і вище з індексом H наприкінці маркування – це говорить про те, що процесор не урізаний для енергозбереження. |
Об’єм оперативної пам’яті | Оперативна пам’ять відповідає за те, наскільки ресурсомісткі програми зможуть стабільно працювати на ноутбуці та скільки програм ви зможете запустити одночасно. Оптимальний обсяг для дому\офісу\навчання – 8 ГБ. Для ігрових важких робочих завдань 8 Гб можна розглядати тільки якщо плануєте в майбутньому розширити цей обсяг. Найкраще підійдуть моделі з об’ємом 12, 16 Гб і вище. |
Об’єм та тип жорсткого диска | У сучасному ноутбуці обов’язковою є наявність SSD накопичувача, він прискорює швидкість завантаження системи та додатків, а також більш надійний і тихий у роботі в порівнянні з HDD, т.к. немає всередині механічних рухомих деталей. Мінімальний обсяг, що рекомендується, 256. Оптимально – 512 і вище. Моделі з HDD варто розглядати тільки в тому випадку, якщо в ноутбуці також є SSD, а HDD буде використовуватися суто під зберігання великого обсягу файлів, що не вимагають високої швидкості доступу. |
Відеокарта | Відеокарта відповідає за продуктивність при роботі з графікою, 3D та в іграх. Для навчання, вдома, і якщо ви не граєте в ігри – краще розглядати ноутбуки із вбудованою у процесор відеокартою. Такі моделі ноутбуків також відрізняються гарною енергоефективністю і довше живуть від батареї.Для роботи з відеомонтажем, 3D та ігор краще розглядати моделі з дискретною відеокартою. Для нескладної роботи та ігор підійдуть мобільні відеокарти Nvidia MX. Для ресурсомісткої роботи та сучасних ігор підійдуть відеокарти Nvidia GTX та RTX. |
За які характеристики не потрібно переплачувати
- Екран з роздільною здатністю вище Full HD. У ноутбуків невеликі екрани і щільність пікселів дуже висока навіть при 1080p, тому вищі дозволи, на наш погляд, безглузді з точки зору якості картинки. А ще дисплеї з надмірною роздільною здатністю витрачають більше заряду батареї та вимагають набагато більше ресурсів для виведення картинки, що негативно відображається на швидкодії системи, а також мають проблеми із масштабуванням Windows.
- Вибирайте збалансовані моделі для ігор. Не має сенсу вибирати для ігор ноутбук з бюджетною відеокартою на самому топовому процесорі, продуктивність все одно упиратиметься в можливості графічного чіпа, а процесор простоюватиме. Так само не має сенсу вибирати на найслабшому процесорі та топової відеокарти. У такому разі процесор просто не зможе підготувати достатню кількість кадрів для відеокарти, і її буде навантажено не повністю.
- Дискретна відеокарта. Якщо вибираєте ноутбук для перегляду фільмів, інтернету, навчання, роботи в офісних програмах – з такими завданнями легко впорається вбудована у процесор графіка. Плюс дискретна відеокарта швидше витрачатиме заряд батареї.
- Зайвий обсяг оперативної пам’яті. Об’єм оперативної пам’яті не прискорює роботу ноутбука, тому немає сенсу брати ноутбук з набагато перевищуючим обсягом, ніж потрібно під ваші завдання. Якщо вас непокоїть питання актуальності обсягу пам’яті, краще просто розглянути варіанти з можливістю майбутнього апгрейду.
- Сканер відбитків пальців. Дактилоскопічний сканер є зручною альтернативою для введення пароля. Але ціна на ноутбуки зі сканером досить висока, тому користувач повинен зважити, чи потрібно переплачувати таку функцію.
Порада! Не варто гнатися за граничною автономністю. Якщо ноутбук буде експлуатуватися в межах будинку чи офісу – не треба переплачувати гроші та купувати моделі, які працюватимуть в автономному режимі на 1-2 години більше.
Як вибрати ноутбук для навчання?
Компактний та продуктивний ноутбук буде корисний студенту будь-якої спеціальності. Як вибрати потрібний ноутбук? Девайс повинен мати наступні характеристики:
- компактні розміри, невелика вага;
- міцний корпус, висока якість складання;
- висока швидкість запуску (ноутбук із твердотілим диском (SSD) запускається набагато швидше);
- час автономної роботи від батареї від 5:00;
- необхідний набір інтерфейсів: кілька портів USB 2.0 та USB 3.0, Bluetooth, Wi-Fi, DVI/HDMI.
Порада! Студенту варто обзавестися рюкзаком, тому що ноутбуку в ньому буде набагато безпечніше, ніж у сумці. Для навчання не рекомендується використовувати ігрові ноутбуки, адже під час пари може виникнути спокуса відволіктися на гру. А це є ознакою вияву неповаги до викладача.
Як вибрати ноутбук для роботи
Для офісів підійдуть бюджетні моделі, що мають достатній рівень продуктивності. Як правило, у них відсутня дискретна відеокарта, тому вони не впораються з потужними іграми на середніх та високих налаштуваннях якості. Як вибрати ноутбук для роботи? Якщо характер трудової діяльності змушує користувача постійно пересуватися, тоді треба віддати перевагу легким ультратонким девайсам. Якщо потрібно знайти хорошу заміну стаціонарному ПК, краще вибрати ноутбук з великим дисплеєм. Оптимальні характеристики ноутбуків будуть такими:
- Екран діагоналлю 156 дюймів.
- обсяг ОЗП – не менше 4 Гб;
- Для роботи з документами достатньо накопичувача обсягом 128-256Гб. Для офісних завдань обсяг жорсткого диска найчастіше має другорядне значення, тому краще віддати перевагу SSD накопичувачу невеликого об’єму, але з вищими швидкісними показниками.
- Для роботи з документами підійде ноутбук із вбудованою відеокартою, а для роботи з графікою потрібний потужний процесор.
- Наявність щонайменше 3 USB-портів.
Порада ! Для отримання оптимального співвідношення ціни та якості можна вибрати ноутбук з хорошим процесором і невеликим жорстким диском.
Як вибрати ігровий ноутбук
Оптимальний баланс під час вибору ігрового ноутбука – це баланс процесор/відеокарту. Процесор повинен бути такої продуктивності, що розкривати весь потенціал відеокарти і в той же час при набагато потужнішому процесорі відеокарта все одно не видасть більше FPS, ніж може.
Ідеальний ігровий ноутбук повинен мати високу продуктивність і якісну графіку, тільки тоді геймер зможе грати в сучасні ігри на максимальних налаштуваннях якості. Вартість ігрових моделей досить висока, але це компенсується тим, що їх можна використовувати для виконання будь-яких завдань (у тому числі дизайну, відеомонтажу, проектування).Як вибрати ноутбук для ігор? Треба розуміти, що гарний девайс не може коштувати дешево. Для того, щоб максимально поринути у віртуальну реальність та отримувати задоволення від ігрового процесу, необхідно вибирати пристрої з такими параметрами:
- Дискретна відеокарта. Для потужних ігор вона повинна бути не нижчою за GeForce GTX 1650. У 2020 Добре показали себе такі відеокарти: GeForce RTX 2060, GeForce GTX 1660 Ti, GeForce RTX 2070. У 2021 того ж варто очікувати від RTX 3060, 3070.
- Процесор Intel Core i5-10300H та Intel Core i7-10750H. Серед лінійки процесорів AMD оптимально підійде Ryzen 5 4600H та Ryzen 7 4800H.
- Об’єм оперативної пам’яті – від 16 Гб.
- Наявність SSD-накопичувача об’ємом від 256 ГБ та вище.
Як вибрати ноутбук для дому
У цю категорію потрапляє техніка із середньої та найвищої цінової категорії. Начинка ноутбука повинна бути збалансованою і продуктивною, тоді він буде добре справлятися з виконанням широкого спектра завдань. Перед тим, як вибрати ноутбук для дому, покупцеві потрібно вирішити, чи використовуватиме він його для ігор або тільки для перегляду мультимедіа та спілкування в соціальних мережах. Це допоможе визначити перелік характеристик, якими повинен мати девайс.
Оптимальні характеристики ноутбуків:
- екран із діагоналлю 15,6 дюймів;
- процесор IntelCore i3 та вище;
- обсяг оперативної пам’яті 4-8Гб;
- HDD на 500-1000 ГБ або комбінація HDD+SSD (1000+128 Гб);
- вбудована чи дискретна графіка, залежно від ігрових переваг.
Порада! Важливо, щоб вибраний ноутбук оптимально підходив за параметрами. Не варто переплачувати за непотрібні обсяги оперативної пам’яті, частоту процесора та дискретну відеокарту, якщо всі ці можливості залишаться невикористаними.
Неможливо сказати конкретно, який саме ноутбук найкращий, адже кожен покупець має свої вимоги до нього. Перед походом у інтернет-магазин ноутбуків треба чітко визначити перелік характеристик, які мають ключове значення, та з урахуванням цього вибирати відповідну модель.