З якої тканини краще купувати постільну білизну?
Невід’ємним аксесуаром у житті сучасної людини є постільні речі: білизна, матрац, подушка, ковдра. Комфорт та якість сну, що дозволяє повною мірою відновити фізичні та емоційні сили, багато в чому залежать від тканини для постільної білизни.
Купуючи постільну білизну в інтернет магазині Sodda у каталозі https://sodda.com.ua/collections/postilna-bilyzna вам необхідно знати яка саме тканина вам необхідна. При виборі матеріалу варто віддавати переваги натуральним тканинам. Для підтримки здоров’я постільна білизна повинна добре пропускати повітря та не електризуватися, при цьому бути красивою та стильною.

Тканини з бавовни
Кращою тканиною для постільної білизни прийнято вважати бавовну, яка високо цінується за доступну ціну, гігроскопічність, тривалий термін використання. Бавовняне волокно – натуральна сировина, з якої отримують тканину для виробництва одягу та текстилю. Для надання полотну стійкості до деформації та еластичності використовують добавки: ацетат, віскозу, поліестер. Отримані з плодів бавовнику волокна переплітають у різний спосіб. М’якість, жорсткість, щільність виробу залежить від виду плетіння тканин для постільної білизни, що буває:
- саржеве;
- полотняне;
- сатинове;
- дрібно візерунчасте.
Натуральна бавовна використовують для виробництва бавовняних тканин. Матеріали для постільної білизни класифікують з урахуванням фактури, густини, способів переплетення, технології обробки. До найпопулярніших відносяться фланель, ситець, перкаль, сатин, поплін, бязь, батист, полікаттон, ранфорс, мікрофібра.

Перкаль
Перкаль – тонка і міцна, тканина з бавовни з полотняним переплетенням. Для досягнення відмінних споживчих характеристик виробники використовують бавовняні сорти з довгими волокнами. М’яка і шовковиста тканина має дивовижну міцність, що забезпечує постільній білизні унікальну зносостійкість. Ціна комплекту білизни з перкалі вища за аналог з бязі і нижче, ніж із сатину. До переваг перкалі відноситься гігієнічність, гіпоалергенність, екологічна безпека, простий догляд, не вимогливість до прасування. Тканина не вицвітає під час прання, зберігає зовнішній вигляд і форму, не утворює катишків, має мінімальну усадку, ідеальна для жаркого клімату.
Бязь
Бязь – щільне хрестоподібне плетіння товстих ниток використовують під час виробництва цього виду тканини. Вона на 100% складається з бавовни, що займає лідируючу позицію серед аналогів за екологічними та експлуатаційними показниками. Тканина відрізняється високою стиранням та повітропроникністю. Для шиття комплектів постільної білизни використовують бязь вибілену, гладкофарбовану, набивну.

Сатін
Сатин – щільна і блискуча тканина виготовляється з бавовняної нитки подвійного крученого плетіння. Легке полотно зовні нагадує шовк, натуральний склад забезпечує комфорт у теплу та холодну пору року. Волокна бамбука та поліестеру надають сатину характерного блиску. Оксамитову та м’яку тканину отримують методом сатинового плетіння. Залежно від зовнішнього вигляду, щільності та складу волокон сатин розрізняють на види:
- Звичайний сатин – популярна та доступна тканина, отримана методом сатинового плетіння, виготовлена зі 100% бавовни. На блискучу, м’яку, середньо гладку тканину наносять малюнок методом пігментного друку. Мерсеризоване полотно набуває додаткової міцності, на поверхні не утворюються катишки.
- Набивний сатин – щільна, м’яка, гігієнічна тканина для постільної білизни. Фарбують шляхом реактивного друку, малюнок виходить надзвичайно стійким і чітким.
- Друкований сатин – полотно зі 100% бавовни, зображення наносять з урахуванням розміру наволочки або підковдра
- Сатин-жаккард – елітна тканина зі 100% бавовни, малюнок наноситься в процесі ткацтва на спеціальних жаккардових верстатах. Полотно нагадує набивний шовк, за рахунок мерсеризації гладка тканина набуває додаткового блиску та міцності.
- Страйп-сатин – елітна тканина, різновид сатин-жаккарда зі смугастим малюнком. Полотно забарвлюють натуральними барвниками в пастельні, перламутрові, золотисті тони. Елегантні та блискучі комплекти білизни виглядають розкішно та надзвичайно привабливо.
- Мако-сатин – називають бавовняним шовком, виробляють із єгипетської сировини. Забарвлення гладкого, найтоншого полотна виконують за реактивною технологією. За рахунок мерсеризації тканина набуває стійкості до стирання та утворення катишків. М’яка та блискуча тканина для підковдр і наволочок добре зберігає форму, не деформується з часом.
Блискучий та яскравий малюнок на сатині не вицвітає і добре тримає колір. Довговічний глянець зберігається після багаторазового прання. Застосування екологічно чистої та якісної сировини забезпечує безпеку для дорослих та дітей.

Ранфорс
Ранфорс – тканина з 100% бавовняної нитки, щільність плетиви якої вище бязі і льону. Дуже міцне та довговічне полотно відрізняється унікальною гігієнічністю. Екологічні та гіпоалергенні вироби ідеально вбирають вологу, створюють комфортне тепло взимку та прохолоду влітку. Шовковиста та м’яка фактура підходить для дитячої білизни.
Тканини з льону
Комплект постільної білизни із лляної тканини виготовляється з екологічно чистої натуральної сировини високої якості. Готові вироби відрізняються високою щільністю та тривалим терміном застосування. Фактура тканини має характерні вузлики та невелику жорсткість. Мікромасажний ефект, який надають волокна льону на тіло, дозволяє зняти втому і подразнення, що накопичилася за день.
Універсальний текстиль створює температурний комфорт: приємно охолоджує у літню спеку та зігріває у зимову холоднечу. Полотно складається з мікропорів, через які ефективно циркулює повітря. Гігроскопічне полотно вбирає піт, причому залишається сухим за рахунок того, що краплинна волога швидко випаровується з поверхні. Гіпоалергенні властивості природного матеріалу особливо актуальні для дорослих і дітей, які страждають на алергічні захворювання. Бактерицидні властивості волокон льону перешкоджають утворенню мікробів, грибка, запалення шкіри. Тканина не акумулює статичну електрику.
Для отримання міцного матеріалу використовують традиційні технології прядіння волокна. Це дозволяє надати ниткам лляної тканини такі властивості:
- механічну міцність, стійкість до стирання;
- гігроскопічність, теплостійкість, світлостійкість;
- хімічну стійкість.
Постільна білизна з натурального льону помається, але при цьому не ковзає і не сповзає з ліжка. Доглядати його дуже просто, регулярне прання дозволяє підтримувати преміальний вигляд виробів, зберігаючи чудовий зовнішній вигляд. Сучасні виробники використовують тканини високої якості для пошиття стильної постелі будь-яких розмірів. На вибір споживачів пропонуються традиційні варіанти зі 100% льону, а також пом’якшені за спеціальною технологією, суміші: із льону та бавовни.
Однорідна тканина натуральних відтінків стійка до високої температури, не жовтіє з часом. Постільна білизна можна кип’ятити за потреби. Для пофарбованих – рекомендоване прання з температурним режимом +60ºС. Уникнути додаткового зминання можна, якщо ретельно розправити виріб під час сушіння. При прасуванні допускається функція відпарювання.

Найкраща тканина для дитячої білизни
Для організації спального місця дитини та забезпечення максимального комфорту під час відпочинку необхідно відповідально підійти до вибору постільної білизни. Воно має бути високої якості, мати приємні тактильні відчуття, відповідати вимогам безпеки, мати правильні розміри і подобатися малюкові.
При виборі матеріалу слід керуватися такими критеріями:
- гіпоалергенність – краще вибирати натуральну тканину, оскільки синтетичні волокна можуть спричинити алергічну реакцію;
- комфорт – тканина повинна бути міцною, довговічною та приємною на дотик;
- екологічність – не повинно бути токсичних барвників та шкідливих хімічних речовин;
- проникність для повітря – білизна повинна добре пропускати повітря для створення комфортного мікроклімату;
- легкість у догляді – дитяча постільна білизна часто стирається, тому тканина повинна витримувати численні прання, зберігати колір та форму.
Найкращим варіантом для дитячої постільної білизни є бавовна. Натуральний матеріал актуальний взимку та влітку, чудово вбирає зайву вологу та створює ідеальні умови для нічного відпочинку. Великою популярністю користується м’який матеріал для постільної білизни дитини – фланель. Вона має всі переваги матеріалу на основі бавовни, відрізняється неймовірною м’якістю і викликає позитивні емоції при дотику.
Перед покупкою комплекту, що сподобався, варто звернути увагу на розміри. Для малюка підійде білизна з розмірами 110х140 см для простирадла та підковдра, для наволочки – 50х40 см або 50х60 см. Для школяра варто вибирати білизну на полуторне ліжко – 215х145 см та 70х70 см для наволочки. Варіанти на виріст не бажані, оскільки викликають дискомфорт при використанні.
З багатої колірної гами слід вибирати однотонні варіанти з ніжними пастельними відтінками. Такий колір діє заспокійливо, налаштовує на відпочинок та міцний сон. Допускаються зображення найпопулярніших персонажів мультфільмів та коміксів. Для дівчаток варто підбирати рожеві, фісташкові, жовті, ніжно-бузкові, бежеві відтінки, а для хлопчиків підійдуть сині, зелені, бірюзові кольори.
Якість виготовлення постільної білизни для дітей має бути на найвищому рівні. Рядки – рівними, без заломів і загинів, без вираженої рельєфної фактури. Для малюків рекомендується уникати аплікацій, вставок, зайвих деталей з бахроми та тасьми.

Увага до деталей при виборі постільної білизни
При покупці постільної білизни необхідно враховувати кілька факторів. До них відносяться:
- Розмір. Найбільш поширеними розмірами є півтораспальний, євро і двоспальний. Параметри визначаються типом ліжка, а також тим, кому призначено виріб.
- Щільність та тип тканини. При виборі тканини важливо враховувати її здатність убирати і випаровувати вологу, пропускати повітря. Натуральні матеріали – бавовна, шовк і льон – відрізняються екологічністю та безпечні для здоров’я. Міцність тканини впливає на довговічність постільної білизни. Зайво ніжний і м’який матеріал вимагає акуратного прання, інакше можлива поява дірок.
- Упаковка. Якість упаковки свідчить про ставлення виробника до товару та клієнта. Щільні матеріали, гарний зовнішній вигляд та акуратність є критеріями гарного виробу. На етикетці повинна бути надана докладна інформація про марку, розмір, тип і склад тканини, особливості догляду за товаром.
- Шви. Для визначення якості постільної білизни необхідно оглянути її бічну сторону. Вироби цього типу зшивають білизняним швом. Необроблені краї спричинять появу пошкоджень матеріалу після прання. Нитки швів підбираються під колір тканини, вони мають бути міцними та довговічними.
- Запах. Нова постільна білизна відрізняється приємним ароматом текстилю. Яскраво виражений запах фарби, вогкості є свідченням низької якості матеріалу. Тканина може швидко втратити насичений колір і спричинить алергічні реакції.
- Дизайн. Дизайн постільної білизни залежить від особистих уподобань. Зазвичай палітра кольору виробу вписується в гаму інтер’єру спальні. Найбільш універсальними є відтінки бежевого, кавового, гірчичного, сірого, а також чорний та білий.